30 minut z Polską w tle

opublikowano: 18-04-2018, 22:00

Warszawa zawsze inspirowała poetów, muzyków, pisarzy i filmowców. Teraz będzie tłem południowokoreańskiego serialu

Po wielotygodniowych rozmowach i negocjacjach prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną (POT) i producentkę Agnieszkę Pająk Warszawa stanie się sceną dla serialu „Terius Behind Me”.

Po indyjskiej produkcji „Kick” przyszedł czas na Koreę Południową i „Terius Behind Me”. Zdjęcia do serialu ruszą w Warszawie w połowie czerwca i potrwają pięć dni. Wyniki polsko-koreańskiej współpracy będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku. Premierę zaplanowano na wrzesień.
Zobacz więcej

PIĘĆ DNI W WARSZAWIE:

Po indyjskiej produkcji „Kick” przyszedł czas na Koreę Południową i „Terius Behind Me”. Zdjęcia do serialu ruszą w Warszawie w połowie czerwca i potrwają pięć dni. Wyniki polsko-koreańskiej współpracy będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku. Premierę zaplanowano na wrzesień. Fot. ARC

— Polska jest relatywnie mało znana w Korei Południowej. To problem wskazywany przez koreańskich touroperatorów, w tym największego — Hana Tour. Projekt powstał dzięki konsultacjom z koreańską branżą turystyczną. Wszyscy koreańscy touroperatorzy wskazywali na konieczność zainwestowania właśnie w produkcje filmowe i telewizyjne jako podstawowe narzędzie promocji w tym kraju. Jako przykład podawali m.in. sukces Chorwacji, która stała się popularnym kierunkiem turystycznym w Korei po emisji kilku odcinków serialu nakręconego w Dubrowniku — tłumaczy Robert Andrzejczyk, prezes POT.

„Terius Behind Me” to historia Go Ae Rin. W odkryciu spisku, którego częścią jest nagłe zniknięcie jej męża, przychodzi z pomocą Kim Bon, sąsiad i legendarny agent południowokoreańskiego wywiadu. Sześćdziesięcioosobowa ekipa serialu przyleci do Polski w połowie czerwca, a nagrania mają zająć 5 dni. Warszawskie sceny zajmą w serialu nawet do 30 minut. W takich projektach POT upatruje szansy na promocję Polski w niektórych krajach.

— Takie projekty zdarzały się w Polsce rzadko — ostatni w 2014 r. przy okazji kręcenia indyjskiego filmu „Kick”. Na wybranych rynkach promocja poprzez lokowanie produkcji filmowych i telewizyjnych jest bardzo skutecznym narzędziem, w tym właśnie w Korei Południowej. Dlatego też POT będzie się starała, aby więcej produkcji filmowych i telewizyjnych było kręconych w Polsce — mówi prezes POT.

Yoo Byung-sula, południowokoreańskiego producenta,przekonały do Warszawy konkurencyjna cenowo oferta, dobra, proaktywna współpraca i bezpośrednie połączenie PLL LOT Warszawa — Seul. Zaangażowanie POT nie skończyło się na negocjacjach. Organizacja zajmie się również logistyką projektu i doborem lokalizacji. Polski przewoźnik natomiast, który jest jednym z partnerów projektu, dla ekipy filmowej przygotował specjalną ofertę biletów.

— Jako przewoźnik lotniczy oferujący połączenia do Korei Południowej jesteśmy zainteresowani promowaniem Polski na tym rynku. Dzięki uruchomieniu połączenia do Seulu od końca 2016 r. ten kraj odwiedziło już wielu Polaków, którzy wcześniej nie mieli takich zamiarów. Podobnie jest w przypadku rosnącej dynamicznie liczby turystów z Korei Południowej, którzy decydując się na podróż LOT-em, przekonują się o licznych walorach naszego kraju — mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Projekt ma przed sobą etap szczegółowej oceny, a co za tym idzie — budżet produkcji jest jeszcze ustalany. Wiadomo jednak, że przy niewielkim wkładzie finansowym udział w wyczekiwanej produkcji „Terius Behind Me” zapewni dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej. Ma też wzmocnić pozytywny wizerunek Polski. POT liczy, że dzięki temu projektowi znacząco wzrośnie rozpoznawalność Warszawy i Polski w Korei Południowej, ale nie zamierza na tym poprzestać.

— Staramy się, aby Polska częściej gościła w katalogach koreańskich touroperatorów. Styczniowe spotkanie w Seulu z koreańskimi touroperatorami i mediami branżowymi, któremu przewodniczył Witold Bańka, minister sportu i turystyki, okazało się owocne. Zamierzamy pojechać z polskimi touroperatorami do Korei jesienią w ramach azjatyckiego roadshow — podsumowuje Robert Andrzejczyk. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy