300 lokalizacji na Mieszkanie Plus

  • PAP
opublikowano: 13-09-2018, 13:46

Mamy 300 lokalizacji na budowę osiedli w programie Mieszkanie Plus - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że część z nich jest przygotowana do rozpoczęcia inwestycji.

Wiceminister powiedział, że na realizację programu mieszkaniowego w Polsce do 2025 roku jest 6 mld zł. Przedstawił też mapę Polski z zaznaczonymi 300 lokalizacjami, w których mają powstać nowe osiedla. Zaznaczył, że są one na różnym etapie przygotowania pod budowę, ale część z nich jest gotowa "do wbicia łopaty".

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń
Wyświetl galerię [1/2]

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń

Jak podkreślił, zadaniem programu jest zaspokojeniem głodu mieszkań. „W Polsce brakuje ok. 2,5 - 3 mln lokali" - powiedział. Zauważył też, że choć mieszkań na rynku przybywa to ich ceny rosną, sprawiając, że mniej zamożnych osób nie stać ani na ich zakup, ani na wynajem.

Dodał, że rozpisany został konkurs na system prefabrykatów, co pozwoli na obniżkę cen budowy mieszkań. Podkreślił też, że "samorządy dostały instrumenty, które pozwolą im prowadzić lokalną politykę mieszkaniową".

Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada, że do końca 2019 roku rozpoczęta zostanie budowa 100 tys. lokali.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy