31 mln zł na badania i rozwój

SACH
opublikowano: 25-08-2011, 00:00

Świętokrzyskie ma  do podziału dotacje na projekty ze sfery B+R. Pieniądze pójdą m.in. na nowe budynki i laboratoria.

Świętokrzyskie ma do podziału dotacje na projekty ze sfery B+R. Pieniądze pójdą m.in. na nowe budynki i laboratoria.

Kończą się dotacje na badania i rozwój. Jedną z ostatnich okazji jest nabór, który 5 września wystartuje w woj. świętokrzyskim. W ramach działania 2.1. Regionalnego Programu Operacyjnego na podział czeka 30,8 mln zł. Te pieniądze mogą zdobyć m.in. jednostki naukowo-badawcze i inne instytucje związane ze sferą B+R, ich związki, samorządy i uczelnie wyższe. Starać mogą się także placówki ochrony zdrowia, które prowadzą prace badawcze.

— Dotacje można otrzymać m.in. na budowę i modernizację laboratoriów oraz przebudowę obiektów badawczych uczelni i budynków ochrony zdrowia, w których będą prowadzone innowacyjne metody leczenia — mówi Adam Jarubas, marszałek świętokrzyskiego.

Inwestycje muszą być realizowane na terenie województwa. Maksymalna wartość projektów dotyczących infrastruktury B+R, wynosi 4 mln zł, natomiast przedsięwzięć zakładających zakup środków trwałych do prowadzenia prac i badań — 400 tys. zł. Unia Europejska sfinansuje nawet 85 proc. przedsięwzięcia. Minimalna wartość dotacji to 50 tys. zł, maksymalnej nie określono. Co ważne, na wsparcie nie mają szans podmioty, którym minęły dostosowawcze okresy zgodności z unijnymi dyrektywami.

Wnioski trzeba składać osobiście lub przesyłać pocztą do departamentu funduszy strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego do 7 października. To, komu zostaną przyznane dotacje, okaże się najpóźniej 7 stycznia.

Więcej informacji

Szczegóły dotyczące konkursu na projekty z B+R można uzyskać na stronie www.rpo-swietokrzyskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu