4 rekomendacje dla spółek budowlanych

opublikowano: 14-05-2014, 10:17

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, zaktualizował rekomendacje dla czterech spółek budowlanych.

Największy potencjał wzrostu specjalista dostrzega w walorach Unibepu, które wycenia na 9,1 zł (to 28 proc. powyżej kursu na GPW) oraz Elektrobudowy (wycena to 113,9 zł, ponad 40 proc. więcej od kursu na GPW).

- Głównym wyzwaniem dla spółki jest poprawa rentowności w segmencie lekkich konstrukcji, w które spółka zainwestowała już spore środki, a które do tej pory ciążą wynikom. Spory potencjał drzemie też w spółce deweloperskiej Unidevelopment, która nabiera masy w postaci nowych projektów. Naszym zdaniem będą to dwa główne czynniki stojące za poprawą wyników spółki w kolejnych latach. Głównym czynnikiem ryzyka jest ekspozycja na rynki wschodnie - napisał Krzysztof Radojewski w uzasadnieniu rekomendacji dla Unibepu.

- Zarząd Elektrobudowy po wpadkach z kontraktami długoterminowymi w segmencie przemysłu postanowił zmienić na bardziej konserwatywny proces rozpoznawania marży z długich kontraktów. Dodatkowo spółce w bieżącym roku będzie ciążyć restrukturyzacja segmentu przemysłu. Prognoza wyników na 2014 rok okazała się istotnie poniżej prognoz naszych i konsensusu rynkowego, jednak naszym zdaniem problemy spółki są przejściowe i zarówno rynek, jak i kompetencje w niej zgromadzone będą wspierać wyniki spółki w kolejnych latach.Czynnikiem, który może lekko blokować potencjalny wzrost kursu jest przede wszystkim duży udział funduszy OFE w akcjonariacie - dodaje Krzysztof Radojewski.

Rekomendacja "akumuluj" obowiązuje dla Erbudu (cena docelowa 30,5 zł), a "trzymaj" dla Budimeksu (134,4 zł).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu