46 debiut na NewConnect. Kolejne spółki ustawiają się w kolejce

IPO.pl
15-04-2008, 22:13

Optymizm inwestorów giełdowych napędzał dziś zakupy akcji notowanych na NewConnect. Pokazuje to rosnące zainteresowanie tym rynkiem. Dziś NCindex wzrósł aż 2,62% osiągając poziom 90.81 punktów.

O udanej sesji świadczy także stosunek liczby spółek rosnących do spadających, który ukształtował się na poziomie 25/15, kurs 6 spółek nie zmienił się. Obroty wyniosły 9,6 mln złotych (na pozycję lidera wysunęła się dziś spółka EPIGON (1 198,81 tys. zł), tuż za nią pozostaje DIVICOM (1 087,40 tys. zł).
W dobrym nastroju są dziś posiadacze EPIGON. Akcje spółki wzrosły o 22,6%. Na kolejnych wzrostowych pozycjach znalazły się PP BLUMERANG PRE IPO (14,7%). Powodów do narzekań nie mają także właściciele praw do akcji VENO, których walory umocniły się dziś o  13%.

Na NewConnect powitaliśmy kolejne dwie spółki: VICTORIA ASSET OPERATION CENTRE (PDA) i INTELIWISE (PDA); obie spółki zanotowały dziś największe spadki, odpowiednio o -30,80% oraz -7,27%.
W kolejce na NewConnect ustawiają się kolejne firmy. W czerwcu możliwy jest debiut spółki Wadex - producenta systemów odprowadzania spalin. Także spółka informatyczna PGS Software planuje debiut w trzecim kwartale 2008 r. Jak poinformował PAP prezes spółki Paweł Gurgul, z oferty w trybie private placement chce pozyskać 3-4 mln zł.

Na NewConnect wybiera się również dystrybutor surowców chemicznych dla sektora przemysłowego spółka CWB. Firma może zadebiutować na NewConnect w czerwcu tego roku. Spółka chce z oferty pozyskać 5 mln zł, m.in. na uruchomienie stacji przeładunkowej towarów importowanych z Ukrainy i Rosji. Do spółek notowanych na alternatywnym rynku w maju lub czerwcu 2008 roku dołączy spółka Doradcy24. Doradca finansowy w obszarze kredytów i inwestycji chce pozyskać z oferty ok. 10.
Na czerwiec zaplanowany jest również debiut Denco Logic oraz Viton. Denco Logic chce pozyskać z oferty prywatnej ok. 5 mln zł, które przeznaczy na rozwój swojego produktu - slidepada. Producent tkanin Viton chce pozyskać z oferty private placement 4,5 mln zł.

Agnieszka Grabuś, IPO.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IPO.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / 46 debiut na NewConnect. Kolejne spółki ustawiają się w kolejce