5 filmów, które każdy trader powinien zobaczyć

OSZ
opublikowano: 13-02-2013, 00:00

Jeśli macie dosyć filmów o policjantach albo lekarzach, to czas obejrzeć coś o finansistach.

Krytyk filmowy radzi, co wybrać. Telewizja Bloomberg poprosiła Phillipa Bergsona, krytyka filmowego, o wytypowanie pięciu filmów, które powinien zobaczyć trader pracujący na Wall Street. W zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego filmu o świecie finansów, czyli głośnego obrazu Olivera Stone’a z 1987 r. zatytułowanego „Wall Street”. Krytyk postawił też na thriller „American Psycho”. To opowieść o człowieku sukcesu z Wall Street, który staje się seryjnym zabójcą. Ciekawostką jest obecność na liście filmu dokumentalnego Michaela Moore’a, reżysera znanego z negatywnego stosunku do kapitalizmu, który w filmie „Capitalism: A Love Story” obnażył wszystkie minusy systemu.

Zobacz więcej

fot. bloomberg

Oto pięć obowiązkowych filmów

„Wall Street”, „American Psycho”, „Trading Places” (polski tytuł: „Nieoczekiwana zmiana miejsc”), „Boiler Room” (polski tytuł: „Ryzyko”), „Capitalism: A Love Story”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu