5 gorących spółek na sesji 21 XII 2021

opublikowano: 21-12-2021, 11:55

Na sesji we wtorek 21 grudnia wyróżniają się KGHM, Mabion, Bumech, Monnari i mPay.

1. Kurs KGHM po wczorajszym dużym spadku, wywołanym wynikiem wyborów prezydenckich w Chile i obawami o podwyższenie podatków w tym kraju.

2. Mabion tanieje drugą sesję z rzędu. Część inwestorów “sprzedaje fakty”, czyli informację o rekomendacji dopuszczenia szczepionki Nuvaxovid do stosowania w Unii Europejskiej. Być może na nastrojach ciąży też fakt, że na razie informacje o skuteczności Nuvaxovidu przeciwko nowym wariantom koronawirusa, w tym omikronowi, są ograniczone.

3. Kurs Bumechu odrobił część porannych strat poniesionych po komunikacie o odstąpieniu od zakupu spółki Uniprom-Metali w Czarnogórze. Więcej...

4. Poderwał się kurs Monnari. Spółka zależna od Monnari Trade zawarła przedwstępną umowę sprzedaży dotyczącą 70 proc. udziału w użytkowaniu wieczystym części nieruchomości położonej w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 293/305. Jego wartość to 59 mln zł netto.

5. Przegrupowanie w akcjonariacie podbija zainteresowanie i kurs mPaya na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane