5 gorących spółek na sesji 29 XII 2021

opublikowano: 29-12-2021, 11:57

Na przedostatniej sesji roku wyróżniają się Biomed, PGNiG, Asseco Poland, Yolo i Bumech.

1. Inwestorzy wzięli w obroty akcje Biomedu po tym, jak akcje zaliczyły długa serię spadków, a kurs obniżył się do nawet 3,72 zł. Wczoraj odbił po komunikacie o zawarciu umowy z PARP na dofinansowanie kluczowej inwestycji, dziś rośnie w dwucyfrowym tempie.

2. Po okresie marazmu wbija się kurs PGNiG. Wczoraj urósł o 1,5 proc., dziś o ponad 4 proc.

3. Notowania Asseco Poland (a także Comarchu) spadają po informacji o wszczęciu postępowania przez UOKiK i przeszukaniach w biurach spółek, dokonanych w asyście policji przez urzędników organu antymonopolowego.

4. Notowania Yolo mocno rosną po dołączeniu do zarządu Pawła Kicińskiego (to inwestor giełdowy, aktywny w takich spółkach, jak Labocanna, gdzie jest głównym akcjonariuszem, i Devoran). Ma on wytyczyć nowe kierunki rozwoju - może to być elektromobilność.

5. Kurs Bumechu rośnie kolejną sesję z rzędu, podobnie jak notowania innych spółek górniczych - JSW, Bogdanki i Coal Energy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane