5 gorących spółek na sesji 31 X 2022

opublikowano: 31-10-2022, 10:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w poniedziałek, 31 października, wyróżniają się Polimex, SimFabric, Cognor, Grupa Azoty i Astarta.

1. Decyzja rządu o wyborze partnera do budowy elektrowni jądrowych w Polsce rozbudziła spekulacje o potencjalnych krajowych beneficjentach gigantycznych inwestycji. Giełdowi gracze postawili przede wszystkim na Polimex, ale na orbicie zainteresowania są także Remak, Vistal czy Mostostal Warszawa.

2. W górę idzie kurs SimFabrica, który opublikował popremierowy raport sprzedaży gry “Gardenia”. Po 72 godzinach od wydania wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100 proc. W procesie powstawania gry SimFabric odpowiedzialny był za produkcję, portowanie i wydanie gry. Jest również właścicielem praw majątkowych.

3. Drożeją akcje Cognora, który przedstawił wyniki za III kwartał. Przychody wyniosły 749 mln zł, EBITDA 183,3 mln zł, a zysk netto 130,3 mln zł. To więcej niż przed rokiem, ale wyraźnie mniej niż w drugim kwartale. Więcej...

4. Po publikacji szacunkowych danych za III kwartał w górę idzie też kurs Grupy Azoty.

5. Mocno spada kurs Astarty, podobnie zresztą jak innych ukraińskich spółek - IMC i Kernela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane