50 Cent postawił na firmę Bizlynq

opublikowano: 03-04-2014, 00:00

Bizlynq pojedzie do Doliny Krzemowej i tam poszuka inwestora. O wyborze zadecydował… raper w roli przedsiębiorcy

Przyjechał do Polski promować nowe słuchawki SMS Audio, firmy, której jest założycielem i współwłaścicielem. 50 Cent, a właściwie Curtis Jackson III, znalazł też czas na spotkanie z naszymi start-upami. Był gościem Business Mixera zorganizowanego w warszawskim Business Linku Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (BL). Opowiedział o własnych doświadczeniach biznesowych, które przeplatają się z działalnością sceniczną, o budowaniu marki i pierwszych zarobionych pieniądzach. Wspólnie z Dariuszem Żukiem, prezesem Polski Przedsiębiorczej, i Izabelą Górską, menedżer zarządzającą BL, wytypował firmę, która w ramach realizowanego już po raz trzeci programu „Ready to Go” pojedzie do Doliny Krzemowej w USA. Swoje biznesy zaprezentowały trzy start-upy: Misbhv, firma odzieżowa, już obecna za granicą — ubrania tej marki noszą m.in. piosenkarki Rihanna i Miley Cyrus, raperka Azealia Banks, modelka Jourdan Dunn; IntelClinic, promująca elektroniczną opaskę, która dzięki monitoringowi fal mózgowych człowieka pozwala mu efektywniej wypoczywać w trakcie snu, oraz Bizlynq, twórca platformy do automatycznej integracji biznesu w chmurze. Wybór padł na Bizlynq.

WEHIKUŁ CZASU: Gotowy do startu: Grzegorz Albrecht (w środku) do technologicznych rozwiązań firmy Bizlynq
 przekonał samego 50 Centa. Raper spotkał się z polskimi start-upami w warszawskim Business Linku. [FOT. WM]
WEHIKUŁ CZASU: Gotowy do startu: Grzegorz Albrecht (w środku) do technologicznych rozwiązań firmy Bizlynq przekonał samego 50 Centa. Raper spotkał się z polskimi start-upami w warszawskim Business Linku. [FOT. WM]
None
None

Firma — podczas spotkania reprezentowana przez Grzegorza Albrechta — wraz z innymi start-upami spędzi trzy tygodnie w Kalifornii, gdzie pod okiem mentorów zweryfikuje swój produkt i model biznesowy oraz poszuka inwestora. Program „Ready to Go” ma być krokiem przedsiębiorców w stronę globalnego rynku. — Najlepsze pomysły mają często osoby bez pieniędzy i odpowiedniego wsparcia, ale w biznesie przebija się to, co nowe. Ja mogę mówić za siebie: wciąż mam wiele pomysłów i energii i wierzę, że jeszcze wiele przede mną. Wydawanie pieniędzy w biznesie trzeba traktować jak inwestycję, a nie rozrzutność. Z każdym dniem dochodzę do wniosku, że własne marzenia można zrealizować, ale do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą. Ważni są też ludzie, z którymi pracujemy — radził start-upom 50 Cent.

Kariera rapera
Curtis „50 Cent" Jackson na muzycznej scenie zadebiutował w 2003 r. Na koncie ma pięć albumów (w czerwcu ukaże się kolejny), nagrodę Grammy, MTV Video Music Awards i kilka innych. Sukces w przemyśle rozrywkowym i międzynarodową rozpoznawalność zdołał przełożyć również na własny biznes. Jest założycielem i współwłaścicielem firmy Studio Mastered Sound Audio (SMS Audio), oferującej słuchawki, a także producentem filmowym, twórcą kolekcji kosmetycznych czy odzieżowych. Posiada majątek szacowany na 260 mln USD. Początki miał trudne: narkotyki, zakład karny i pseudonim przejęty od kryminalisty Kelvina Martina.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane