6 rekomendacji dla giełdowych banków

KZ
26-01-2012, 10:38

DM PKO BP w raporcie z 18 stycznia pod lupę wzięło akcje sześciu giełdowych banków. Oceny są dość optymistyczne.

Wczoraj cytowaliśmy najświeższy raport analityczny DI BRE Banku, poświęcony spółkom z sektora finansowego. Z siedmiu rekomendacji tylko jedna brzmiała "kupuj" (dla GetBanku) i jedna "akumuluj" (dla PKO BP). Dwie - "trzymaj", a aż trzy - "redukuj". Co więcej - aż pięć rekomendacji zostało obniżonych.

Odtajniony dziś raport DM PKO BP ma odmienną wymowę. Trzy z sześciu rekomendacji to "kupuj", a trzy "neutralnie".

bank rekomendacja cena docelowa
Pekao KUPUJ 172
BRE Bank NEUTRALNIE 261
Bank Handlowy NEUTRALNIE 74,9
ING BSK KUPUJ 93,5
Millennium KUPUJ 4,22
Kredyt Bank NEUTRALNIE 10,24

"Wznawiamy rekomendowanie akcji polskich banków z umiarkowanie pozytywną opinią o sektorze. Obecne poziomy wycen (P/E na 2012 dla sektora na poziomie 11,5x) wydają się być atrakcyjne pod względem historycznym, jednak w obliczu spowolnienia gospodarczego, nie widzimy warunków do poprawy wyników w 2012" - napisano w raporcie.

"Mając na uwadze, że główne ryzyka dla sektora bankowego związane są z rozwojem sytuacji w strefie euro bardziej niż z gospodarką Polski, jesteśmy ostrożni wobec postrzegania obecnych poziomów wyceny jako nadzwyczaj atrakcyjnych" - dodano.

W opinii analityków DM PKO BP, największymi zagrożeniami dla polskiego sektora bankowego są: znaczące spowolnienie gospodarcze w strefie euro, które wpłynie na polską gospodarkę, zmniejszenie zaufania pomiędzy bankami wynikające z dalszych zawirowań w bankach zachodnioeuropejskich oraz znacząca dewaluacja złotego wobec franka szwajcarskiego.

ING to top-pick Domu Maklerskiego PKO BP na 2012 rok. Analitycy docenili dobrą jakość portfela kredytowego banku, płynny bilans oraz elastyczność po stronie depozytowej, które stwarzają potencjał do dalszego rozwoju akcji kredytowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 6 rekomendacji dla giełdowych banków