600 USD grzywny za przymusowe lądowanie samolotu

opublikowano: 12-03-2014, 13:35

Sędzia na Kajmanach ukarał mieszkańca Luizjany grzywną w kwocie 600 USD za zmuszenie lotu linii Delta Air Lines do przymusowego lądowania, informuje Reuters.

Powodem był incydent do jakiego doszło na pokładzie samolotu lecącego z Atlanty do Kostaryki. 33-letni Michael Foret wdał się bowiem w pijacką awanturę z żoną podczas lotu, który odbywali w ramach świętowania swojej rocznicy ślubu. Nie mogąc sobie poradzić z niesfornym pasażerem kapitan maszyny podjął decyzję o przymusowym lądowaniu i oddaniu awanturnika w ręce miejscowej policji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Żona Foreta pozostała na pokładzie samolotu i kontynuowała podróż do San Jose.

To już drugi w ostatnich tygodniach tego typu przypadek na pokładzie Delta Air Lines. Przed miesiącem z uwagi na niewłaściwe zachowanie jednej z pasażerek doszło do wymuszonych zmian w czasie lotu z Baltimore do Salt Lake City. W oficjalnym protokole określona została ona jako osoba pijana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane