75 mln zł za 6 powieści

MD
opublikowano: 12-12-2012, 00:00

KSIĄŻKI

Wilbur Smith podpisał kontrakt wysokości 15 mln GBP (77 mln zł) za sześć powieści. Co ciekawe, Smith nie musi ich nawet pisać. W kontrakcie zapisano, że ma dostarczać przez kolejne trzy lata po dwie powieści rocznie, które mogą mu pomóc napisać „starannie wybrani współautorzy”.

79-letni pisarz, którego powieści od 1964 r. sprzedały się już w ponad 122 mln egzemplarzy, ma jedynie zarysować postaci i fabułę. Wydawnictwo HarperCollins ogłosiło, że pierwsza z planowanych powieści Smitha, będąca dalszym ciągiem wydanej w 1993 r. „River God” („Bóg Nilu”), ukaże się na święta Bożego Narodzenia w 2014 r.

Majątek Wilbura Smitha szacuje się na ponad 100 mln GBP. Media uważają, że za najnowszym kontraktem pisarza stoi jego czwarta żona, młodsza o 39 lat, urodzona w Tadżykistanie Mokhiniso Rakhimova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy