7Levels planuje trzy gry

opublikowano: 27-11-2018, 22:00

Producent gier na platformę Switch w przyszłym roku wyda własną produkcję i dwa tytuły zewnętrznych producentów. Co najmniej.

Konsola Nintendo Switch zyskuje coraz większą popularność. Nintendo sprzedało ponad 20 mln szt. tych urządzeń. Notowany na NewConnect 7Levels specjalizuje się w produkcji i wydawaniu gier właśnie na tę platformę. Spółka w marcu wydała w USA i Europie Zachodniej własną grę „Castle of Heart”. Koszty produkcji wyniosły ok. 1 mln zł i do tej pory się nie zwróciły. Spółka liczy na poprawę sprzedaży, gdyż w czwartek gra zadebiutuje w Japonii, gdzie platforma Switch jest bardzo popularna.

— Japonia to ok. 30 proc. rynku Nintendo Switch. Do tej pory sprzedało się tam około 5-6 mln tych konsol — mówi Paweł Biela, prezes 7Levels.

Spółka właśnie kończy produkcję kolejnej gry, która powinna mieć premierę przed końcem pierwszej połowy 2019 r.

— Jesteśmy na finalnym etapie. Obecnie nad grą pracuje 15 osób — mówi Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

Łączny budżet gry ma być nieco wyższy niż w przypadku poprzedniej produkcji i wyniesie 1,2-1,6 mln zł. Łącznie w przyszłym roku spółka chce wydać co najmniej trzy gry: poza nową, autorską produkcją, do graczy mają trafić co najmniej dwie pozycje od zewnętrznych producentów. Spółka odpowiedzialna będzie za wykonanie wersji gier na konsolę Nintendo Switch.

Pierwszą z premier wydawniczych będzie „Warplanes: WW2 Dogfight”. Prace nad wydaniem tytułu są zaawansowane, a umowa zapewnia 7Levels udział w przychodach gry ze sprzedaży na konsoli Switch. 7Levels rozmawia o wydaniu kolejnych gier na Nintendo Switch.

— Prowadzimy rozmowy z kilkoma producentami, w jednym przypadku są zaawansowane. Możliwe, że niedługo coś ogłosimy — mówi Paweł Biela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane