8 mln zł na domeny z końcówką pl

Karol Jedliński
opublikowano: 26-11-2009, 06:56

Inwestor z polskimi korzeniami z przytupem wchodzi na polski rynek. Ma do wydania miliony.

Frederick Schiwek, Luksemburczyk urodzony w Katowicach i szef Domain Invest (DI), chce do końca 2010 r. wydać w Polsce ponad 8 mln zł na domeny. Nad Wisłą takich pieniędzy na tym rynku nie ma nikt, a Schiwek inwestuje bynajmniej nie z sentymentu...

— Polski rynek wciąż rośnie. Dlatego akumuluję tu domeny. Mam już około 1,2 tys. nazw z pl. Najlepszych nie zamierzam rychło sprzedawać, poczekam aż zdrożeją — przyznaje 35-letni prezes Domain Invest.

W środowisku domeniarzy Schiwek jest doskonale znany. Już nie udaje, że nie mówi po polsku, co początkowo pomagało mu w negocjacjach. Gdy na publicznych aukcjach licytacja przebija 50 tys. zł, to właśnie za jego sprawą.

— 8 mln zł do wydania to olbrzymia suma, ale Schiwkowi może być trudno znaleźć dobre domeny, bo najwięksi w branży końcówek pl niechętnie je sprzedają. Traktują najlepsze adresy niczym luksusowe nieruchomości, które nawet w kryzysie nie tracą na wartości — uważa Robert Tofil, właściciel muzyka. pl i obuwie. pl.

W prywatnych transakcjach za domeny z końcówką pl płaci się nieraz grube kwoty. W ostatnich tygodniach właścicieli zmieniły dwa cenne adresy. Znane są tylko sumy obu transakcji: 850 tys. zł i 450 tys. zł.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane