9 największych krachów w historii

Kamil Koprowicz
opublikowano: 19-10-2012, 00:00

Dokładnie 25 lat temu indeks Dow Jones zanotował największy spadek na jednej sesji. Przypominamy inne gigantyczne załamania rynku

Chciwość jest dobra — mawiał Gordon Gekko, bohater filmu „Wall Street”. Historia pokazuje, że przesadna żądza pieniądza może jednak mieć dramatyczne konsekwencje. Okrągła, 25. rocznica krachu na Wall Street w 1987 r. wypada 19 października.

Po tym wydarzeniu rynek stracił grunt pod nogami jeszcze kilkakrotnie, a ostatni krach — po upadku Lehman Brothers — giełdy odrabiały przez ponad 2 lata. W to, że najgorsze jest już za nami, nie wierzą amerykańscy internauci. Według ankiety na stronie marketwatch.com, tylko 16 proc. badanych uważa, że krach podobny do rekordowej przeceny DJIA w 1987 r. nie powtórzy się już nigdy.

84 proc. uważa natomiast, że krach podobny do tego sprzed ćwierćwiecza powtórzy się w ciągu roku lub pięciu lat. Tylko 16 proc. badanych uważa, że załamanie o podobnej skali nie wróci na amerykańską giełdę. Krach z 1987 r. nie był jedynym w historii giełd. Przedstawiamy te, które mają już stałe miejsce w podręcznikach dla inwestorów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Koprowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu