AB Volvo zaczyna zwalniać w Rosji

opublikowano: 05-07-2022, 18:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szwedzki producent ciężarówek zaczyna zwalniać pracowników w Rosji w związku z ograniczaniem działalności. Wciąż jednak nie zdecydował, czy wyjdzie z tego kraju, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że jeszcze w lutym, niedługo po napaści Rosji na Ukrainę, AB Volvo wstrzymało sprzedaż, obsługę i produkcję w kraju agresora. Rzecznik spółki poinformował Reutersa we wtorek, że „w obecnej sytuacji nie jest możliwe prowadzenie działalności w Rosji”. Dlatego zdecydowano o „adaptacji” polegającej na ograniczeniu działalności i rozpoczęciu zmniejszania liczby pracowników. Ilu zostanie zwolnionych wciąż nie ustalono.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

AB Volvo ma zakład w Kałudze niedaleko Moskwy, mogący produkować ok. 15 tys. ciężarówek rocznie. Rzecznik szwedzkiej spółki poinformował, że zatrudniający ok. 600 osób zakład nadal pozostanie w trybie postojowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane