ABB zatrudni 1000 informatyków

opublikowano: 22-06-2016, 22:00

Przemysłowy koncern rozbudowuje centrum IT w Krakowie.

W marcu Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB, zapowiedział na łamach „PB”, że wzrośnie rola krakowskiego centrum R&D oraz centrum systemów informatycznych. Mówił o kilkuset dodatkowych etatach w ciągu roku. Wczoraj firma potwierdziła te informacje. ABB wynajmie całe 20 tys. mkw. w biurowcu Axis, choć dotychczas była mowa o połowie budynku.

Bloomberg

— Decyzja związana jest z dynamicznym rozwojem kompetencji i zatrudnienia m.in. w obszarze IT. Do końca 2018 r. planujemy zatrudnić kolejny tysiąc osób — mówi Janusz Machnicki, dyrektor ds. zarządzania majątkiem ABB w Polsce. Obecnie w centrum IT pracuje około 420 osób, które świadczą usługi dla Grupy ABB. Odpowiadają za globalne systemy komputerowe.

— Planujemy zwiększenie zatrudnienia m.in. w obszarach rozwoju oprogramowania — precyzuje Jacek Pielka, dyrektor ds. komunikacji w ABB. Decyzja o wynajmie połowy powierzchni w budynku Axis zapadła we wrześniu 2015 r. ABB postanowiło przenieść tu wszystkie — poza R&D, w którym pracuje 200 osób — centra usług działające w kilku miejscach w Krakowie. Budynek Axis zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale tego roku. To druga inwestycja Skanska w Krakowie, po kompleksie Kapelanka 42. Trwa budowa kolejnego biurowca — High Five przy Dworcu Głównym.

— Istotną rolę w wyborze miejsca odgrywał fakt, że w Axis zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania ABB, jak rozdzielnice, transformatory oraz system inteligentnego sterowania budynkiem KNX. Można powiedzieć, że biurowiec stanie się budynkiem referencyjnym dla naszych technologii — podkreśla Jacek Pielka. ABB zatrudnia w Polsce 4 tys. osób. W tym roku zainwestuje 110 mln zł w zwiększenie mocy w zakładach transformatorowych w Łodzi i fabryce w Aleksandrowie Łódzkim, a Warszawie-Międzylesiu, gdzie mieści się siedziba główna spółki, powstaną biurowiec i centrum ekspozycyjno-szkoleniowe dla klientów. [MAG] © Ⓟ

50 tys. Tyle osób pracowało w Krakowie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w I kw. tego roku — wynika z szacunków branżowego związku ABSL. To jedna czwarta¼ ogólnej liczby pracowników sektora w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane