ABW: Lepper przesłuchany w charakterze świadka-poszkodowanego

PAP
11-07-2007, 20:47

Andrzej Lepper został w środę przesłuchany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w charakterze świadka - poszkodowanego - poinformowała PAP rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk. Sprawa ta ma związek z  groźbami jakie miał otrzymać b. wicepremier i minister rolnictwa.

Stańczyk nie chciała jednak ujawnić żadnych szczegółów dotyczących przesłuchania.

Lepper poinformował dziennikarzy, że w piątek - na kilka dni przed jego poniedziałkową dymisją - ostrzeżono go, iż "zostanie zlikwidowany", że "dzisiaj będzie skończony" i aby "uważał na prowokację". Jak dodał, po tych ostrzeżeniach w piątek wydał zalecenie, aby Biuro Ochrony Rządu wzmocniło ochronę jego osoby i przejrzało jego biuro pod kątem podsłuchów i "podrzucenia czegoś".

BOR przekazało tą informacje kierownictwu ABW, prosząc "o podjęcie stosownych kroków". Jak poinformowała także w środę Stańczyk Agencja wszczęła śledztwo, w trakcie którego przesłuchano w trybie pilnym m.in. funkcjonariuszy Biura z bezpośredniej ochrony Leppera, które mogły coś wiedzieć o ewentualnym zagrożeniu.

Zeznania złożył też poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz.

Dymisja Leppera miała związek z akcją Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeciw osobom, które oferowały odrolnienie gruntów powołując się na swoje kontakty w ministerstwie rolnictwa. Zatrzymano Piotra R. i Andrzeja K., którzy powoływali się na wpływy w resorcie.

Sam b. wicepremier i minister rolnictwa podkreślał w środę, że przeprowadzono wobec niego prowokację polityczną. Powtórzył też, że Samoobrona czeka do piątku na przedstawienie dowodów przeciwko niemu. Jest to jeden z warunków pozostanie jego partii w koalicji.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ABW: Lepper przesłuchany w charakterze świadka-poszkodowanego