ABW zbada koncerny farmaceutyczne - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-06-2006, 08:13

Dokumenty związane z dochodzeniem w sprawie korumpowania lekarzy przez koncerny farmaceutyczne trafiły do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - pisze "Nasz Dziennik".

Dokumenty związane z dochodzeniem w sprawie korumpowania lekarzy przez koncerny farmaceutyczne trafiły do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - pisze "Nasz Dziennik".

To właśnie ABW, na polecenie prokuratury, będzie prowadziła w tej sprawie śledztwo. Na razie jest to dopiero początek postępowania i - jak wyjaśnił gazecie rzecznik prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski - na tym etapie nie można jeszcze dużo powiedzieć.

Jak zapewnił "ND" asystent koordynatora służb specjalnych Krzysztof Łapiński, nie ma obawy, że postępowanie będzie przeciągane. - Minister Zbigniew Wassermann będzie pilnował, by ABW działała szybko - dodał.

Według informacji gazety, zakres sprawy będzie bardzo szeroki. W tej chwili gromadzone są dokumenty. - Jeśli zostaną przedstawione zarzuty, to takim osobom będzie groziło od 6 miesięcy do 8 lat więzienia - tłumaczy Jaskólski.

Śledztwo wszczęto po doniesieniach prasowych, według których przedstawiciele koncernu farmaceutycznego Roche podczas szkoleń uczyli swych sprzedawców, jak postępować z lekarzami, którzy nie wypisują pacjentom leków koncernu - obiecywać im darowizny i atrakcyjne wyjazdy. Działania prokuratury dotyczyć będą nie jednej firmy farmaceutycznej, ale wielu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane