Achuthan: ryzyko korekty jest niewielkie

opublikowano: 22-01-2021, 13:30

Amerykański rynek akcji może uniknąć dużej korekty w najbliższym czasie. Ryzyko korekty o 10 proc. lub więcej jest niskie, bo gospodarka jest w fazie ekspansji, uważa Lakshman Achuthan, współzałożyciel Economic Cycle Research Institute.

- Cykl będzie po stronie byków jeszcze przez jakiś czas – powiedział Achuthan w CNBC. – W pewnym momencie nasze wskaźniki wyprzedzające, które przewidziały dotychczasowy wzrost, osiągną szczyt i ruszą w dół. Teraz tego nie robią. Wciąż idą w górę – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zakończenie czwartkowej sesji rekordami przez S&P500; i Nasdaq ożywiło obawy, że rynek jest już zbyt drogi i może nastąpić pokaźna korekta. Achuthan nie podziela takiej opinii.

- Korekta o 3 proc. czy 5 proc. może nastąpić w dowolny momencie. Ale duża? To mało prawdopodobne, patrząc na historię cyklu – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane