Action lepszy, niż obiecywał

ZK
opublikowano: 02-07-2008, 00:00

Dla dystrybutora rozwój w tempie 30 proc. rocznie to nie problem. Może być szybszy, bo duże przejęcie jest już w drodze.

Dla dystrybutora rozwój w tempie 30 proc. rocznie to nie problem. Może być szybszy, bo duże przejęcie jest już w drodze.

Dystrybutor sprzętu komputerowego i RTV podniósł wczoraj prognozy finansowe na rok obrotowy 2007-08. Sprzedaż ma wynieść nie 2,257 mld zł, lecz 2,346 mld zł, a zysk netto 33,6 mln zł zamiast 30,5 mln zł.

— Wszyscy spodziewali się korekty prognozy i w końcu to nastąpiło — mówi Piotr Bieliński, prezes i największy akcjonariusz Actiona.

Jego zdaniem, nie ma ryzyka niewykonania nowej prognozy. Rok obrotowy spółki kończy się za miesiąc, więc już nawet negatywny rozwój wypadków niczego nie zmieni. Prezes podkreśla, że lepsze wyniki zostały uzyskane mimo wyraźnego osłabienia dolara, co wpływa na spadek cen komputerów.

— Klucz tkwi w logistyce, mamy nowoczesne automatyczne magazyny, które są bardziej wydajne. Poza tym poszerzyliśmy ofertę z 11 tys. do 17 tys. produktów. Wzrost rzędu 30 proc. rocznie nie jest dla nas problemem — tłumaczy Piotr Bieliński.

Jest szansa, że Action wręcz skokowo poprawi wyniki, bardzo zaawansowane są już bowiem rozmowy w sprawie przejęcia firmy o obrotach ponad miliard złotych rocznie.

— W tym roku sfinalizować transakcji już się nie uda, ale w pierwszym kwartale 2009 r. tak — twierdzi prezes.

Finansowanie transakcji będzie kombinacją wymiany akcji i płatności gotówkowej. Prezes chciałby jak najwięcej uregulować papierami, bo pieniądze przydadzą się na inne projekty. Na trochę dalszym etapie są rozmowy w sprawie akwizycji mniejszego podmiotu o obrotach 300 mln zł, ale działającego w niszowym sektorze.

Action szykuje się też do programu opcji menedżerskich, pewnie w przyszłym roku obrotowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu