Adamczyk: 336 mln zł na drogi dla samorządów

  • PAP
opublikowano: 07-05-2020, 14:55

Ministerstwo Infrastruktury podzieliło 336 mln zł środków rezerwy subwencji ogólnej. Pieniądze te trafią do samorządów na realizację zadań drogowych - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"W ministerstwie infrastruktury podzieliliśmy rezerwę subwencji ogólnej i 336 mln zł trafi na inwestycje drogowe, powiatowe i realizowane również w miastach prezydenckich" - powiedział minister Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury dodał, że dzięki tym pieniądzom realizowane będą m.in. inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na polskich drogach.

Obecny na konferencji wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że za 336 mln zł samorządy zrealizują 112 zadań, a pieniądze trafią do beneficjentów w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Weber powiedział, że samorządy wydadzą pieniądze przede wszystkim na przebudowy mostów, poprawę warunków technicznych wiaduktów dostosowanie róg do nośności 11,5 tony na oś.

Wiceminister podkreślił, że po raz pierwszy każdy samorząd, który prawidłowo złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z środków rezerwy subwencji ogólnej, dostanie pieniądze.

Rezerwa subwencji ogólnej jest tworzona co roku w budżecie państwa na podstawie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Andrzej Adamczyk
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane