Czytasz dzięki

Adidas lepszy od Nike w butach piłkarskich

opublikowano: 16-06-2016, 20:56

Adidas deklaruje, że w segmencie obuwia sportowego, w szczególności do piłki nożnej uda się mu pokonać odwiecznego rywala, koncern Nike na europejskich rynkach, donosi Reuters.

Niemiecki producent sprzętu i odzieży sportowej prognozuje, że w 2016 r. sprzedaż butów do piłki nożnej, koszulek i piłek wzrośnie o 14 proc. osiągając rekordową wartość 2,5 mld EUR. 

Przez długie lata Adidas był numerem „1” wśród globalnych marek produkujących sprzęt do uprawiania piłki nożnej, jednak w segmencie obuwia został prześcignięty przez amerykańskiego rywala. Zmusiło to niemieckiego potentata do wydatkowania większych kwot na marketing w tym na sponsoring większej liczby zespołów i czołowych graczy.

Herbert Hainer, dyrektor generalny Adidasa powiedział, że spółka wysforowała się przed Nike przejmując kontrolę nad 36-proc. rynku obuwia piłkarskiego na pięciu największych tego typu rynkach na Starym Kontynencie.

Firma oczekuje, że uda się jej sprzedać w tym roku 1,3 mln koszulek reprezentacji Niemiec, licząc na wsparcie ze strony Mistrzostw Europy, odbywających się obecnie we Francji. To znacznie więcej niż wynik osiągnięty przed czterema laty (1 mln sztuk), kiedy miał miejsce poprzedni turniej EURO, jednak równocześnie zdecydowanie mniej (3 mln sztuk) niż w 2014 r. kiedy to zespół Niemiec zdobył Puchar Świata w Brazylii.

W stroje produkcji Adidasa ubiera się dziewięć spośród 24 reprezentacji biorących udział w EURO2016 we Francji, w tym obrońca trofeum, Hiszpania. Z kolei ze strojów Nike korzysta sześć drużyn narodowych w tym gospodarz Francja i Anglia, zaś z ubiorów mniejszego z niemieckich producentów korzysta pięć zespołów, w tym Włosi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy