Advent podnosi cenę i obniża próg

Amerykański fundusz płaci za akcje Eko Holding 5,60 zł. Już jutro chce rozliczać pierwsze zapisy.

Cierpliwość popłaca, zwłaszcza jeśli jest się akcjonariuszem supermarketowego Eko Holdingu. Amerykański fundusz Advent, który poprzez Ecorse Investments, na początku chciał kupować akcje spółki po 4,10 zł, po raz drugi zmienił treść wezwania i teraz będzie płacił 5,60 zł za papier. To 0,1 zł więcej, niż daje konkurencyjny fundusz Mid Europa.

Advent – który już dogadał się w sprawie przejęcia akcji od głównych akcjonariuszy spółki, Krzysztofa i Marzeny Gradeckich, kontrolujących 55,4 proc. papierów – obniżył też próg skuteczności wezwania – z 80 proc. do… właśnie 55 proc. Fundusz wprowadził też do oferty możliwość częściowego rozliczenia transakcji i pierwsze zapisy chce rozliczać już jutro.

- Wierzymy, że przy ponad 48-procentowej premii w stosunku do średniej ceny akcji Eko Holdingu za ostatnich 6 miesięcy sprzed ogłoszenia wezwania, oferta Adventu jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich akcjonariuszy. Oferta Adventu to nie tylko bardzo dobra cena, ale również wysoce prawdopodobne pomyślne zamknięcie wezwania.

Celem Adventu jest rozwijanie EKO Holdingu jako niezależnej firmy skoncentrowanej wyłącznie na działalności podstawowej, co pozwoli jej nie tylko na poprawę efektywności operacyjnej, ale przede wszystkim na dalszy rozwój - mówi Tamás Nagy, partner w Advent International odpowiedzialny za transakcję.

W grze o Eko Holding pozostaje fundusz Mid Europa, który płaci 5,50 zł za akcję i w swoim wezwaniu ustawił próg na 26 proc., celując w inwestorów instytucjonalnych, obecnych w spółce. Amplico OFE, Aviva OFE i TFI  PZU mają łącznie co najmniej 23,7 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Advent podnosi cenę i obniża próg