AerFinance zadebiutuje w piątek na NC

DI
opublikowano: 05-05-2011, 12:59

Działający w branży lotniczej brytyjski holding AerFinance Plc zadebiutuje na NewConnect w piątek, 6 maja. Do obrotu wprowadzonych zostanie 7.729.061 akcji zwykłych holdingu o wartości nominalnej 0,05 GBP każda. W trybie oferty publicznej spółka pozyskała 6.8 mln zł - inwestorom przydzielono 3.419.011 akcji po cenie emisyjnej 2,00 zł. AerFinance Plc będzie pierwszym podmiotem z Europy Zachodniej, który wejdzie na polski rynek alternatywny.

Środki, które spółka pozyskała z oferty publicznej, zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności holdingu o sprzedaż i leasing samolotów oraz ich komponentów. AerFinance Plc nabywać będzie statki powietrzne pochodzące przede wszystkim z licytacji bankowych i komorniczych. W związku z kryzysem w branży lotniczej wiele takich samolotów zostało przejętych przez banki, a ich cena w momencie zlicytowania jest znacznie niższa od ich wartości rynkowej. Na tej właśnie różnicy zamierza skorzystać holding.

"Do tej pory prowadziliśmy działalność inwestycyjną, wspierając perspektywiczne podmioty z branży lotniczej oraz IT operujące na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W związku z faktem, że holding dynamiczne się rozwija, podjęliśmy decyzję o rozwinięciu drugiej gałęzi biznesu i rozpoczęciu inwestycji w nowym obszarze. Wypracowane zyski zostaną przeznaczone m.in na kolejne przejęcia" – mówi Kolja Leo, prezes AerFinance Plc.
 
Koordynatorem procesu upublicznienia jest Prometeia Capital sp. z o.o.
 
AerFinance Plc powstała w 2006 roku, w latach 2008-2010 notowana była na giełdzie we Frankfurcie. W związku z faktem, że główną działalność spółka prowadzi na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, Zarząd podjął decyzję o przeniesiu akcji na polski rynek alternatywny. W 2010 roku AerFinance Plc wprowadziła na NewConnect swoją pierwszą spółkę portfelową AirMarket SA. W kwietniu zakończył się private placement brytyjskiej Avtech Aviation&Engineering PLC. Oprócz tych spółek w portfolio AerFinance znajdują się również litewska Direct Fly, oferująca zarządzanie statkami powietrznymi, świadczące usługi IT dla lotnictwa AerSoftware Sp. z o.o. i IMW Sp. z o.o., Lubelska Grupa Lotnicza sp. z o.o. oraz dwa podmioty z branży IT: Alertfinansowy.pl Sp. z o.o. oraz Shopifier Sp. z o.o.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane