AgioFunds TFI odda podatek

opublikowano: 29-10-2018, 22:00

Kupowanie funduszy online nie jest szczególnie popularne wśród Polaków, dlatego TFI muszą uciekać się do zachęt.

Agio, które kilka tygodni temu wypowiedziało umowę na dystrybucję mBankowi, „dziurę” chce załatać promocyjną sprzedażą trzech funduszy — Agio Kapitał i Agio Kapitał Plus (to fundusze obligacji korporacyjnych) oraz Agio Pienieżny Plus (fundusz z grupy gotówkowych i pieniężnych).

Ci, którzy przed końcem 2018 r. złożą zlecenie promocyjne zakupu jednostki któregoś z funduszy za co najmniej 100 zł, dostaną kupon upoważniający do zwrotu zapłaconego w przyszłości podatku od zysków kapitałowych (wynosi 19 proc. dochodu). Warunkiem odebrania rekompensaty jest utrzymanie środków przez co najmniej 12 miesięcy. Po tym okresie przez maksymalnie 2 lata uczestnikom funduszy przysługiwać będzie zwrot 19 proc. ewentualnego zysku. Promocją objęte będą także te pieniądze, które klienci wpłacili przed złożeniem zlecenia promocyjnego.

— W przypadku naszych funduszy Agio Kapitał i Agio Kapitał Plus może to oznaczać nawet dodatkowe około 0,5 proc. zysku w każdym roku inwestycji. Warto podkreślić fakt, że w odróżnieniu od promocji bankowych nasza oferta nie ma ograniczeń kwotowych — mówi Adam Dakowicz, prezes AgioFunds TFI.

Aktywa Agio Kapitał to 356,8 mln zł. Fundusz przez ostatni rok zarobił 2,5 proc. (to jeden z najlepszych wyników w grupie), a w trzy lata 8,7 proc. (to trzeci wynik w kategorii). Agio Kapitał Plus wyniki ma słabsze (2 proc. w rok, 6,9 proc. w trzy lata, co plasuje go w środku stawki), a aktywa mniejsze (120,5 mln zł). Agio Pieniężny Plus aktywa ma niewielkie (15,6 mln zł), a fundusz od czerwca 2018 r. ma zmienioną strategię. Od tego czasu wypracował 0,43 proc. zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane