Agora: Nie odpowiadamy za wpis na forum dot. o. Rydzyka

PAP
28-05-2008, 13:53

To nie wydawca ponosi odpowiedzialność, a  autor wpisu na forum Gazety.pl, nawołującego do zastrzelenia o. Tadeusza Rydzyka - napisała w komunikacie Agora SA, do której należy portal.

"Użytkownicy portalu Gazeta.pl publikują na Forum informacje na własną odpowiedzialność, a wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych wypowiedzi" - napisał w komunikacie przekazanym w środę PAP dyrektor Serwisów Informacyjnych i Społecznościowych Agory SA Maciej Wicha.

"Osoby zamieszczające wypowiedzi, które naruszają prawo lub dobra prawem chronione osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną" - dodał dyrektor.

Wicha podkreślił, że zarządzający portalem zobowiązani są do usuwania z forum treści sprzecznych z prawem, o ile zostaną powiadomieni o takich przypadkach. Zgłoszenia, zgodnie z ogólnodostępnymi zasadami funkcjonowania forum, powinny być przesyłane drogą mailową lub listownie.

Zaznaczył, że żadne takie zawiadomienie do środy nie wpłynęło, ale wpis został usunięty dzień wcześniej, zaraz po otrzymaniu telefonicznej informacji na ten temat.

O umieszczeniu w sobotę na internetowym forum wulgarnego wpisu, wzywającego do zastrzelenia o. Rydzyka poinformował we wtorek w Radiu Maryja prezes Fundacji Stocznia Gdańska Andrzej Jaworski. Powiedział też, że działacze NSZZ Stoczni Gdańsk złożyli w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jaworski zaznaczył, że administrator do wtorku nie usunął wpisu, pomimo kilkunastu monitów w trybie przewidzianym przez regulamin forum. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agora: Nie odpowiadamy za wpis na forum dot. o. Rydzyka