Agros vs Maspex: czas sądu

Katarzyna Kozińska
19-09-2002, 00:00

Wojna marchewkowa między producentami soków — Agrosem Fortuną i Maspexem — nabiera kolorów.

Sąd w Bydgoszczy postanowił zabezpieczyć prawa powoda — Agrosu.

— Maspex dostał zakaz sprzedaży i reklamy soku Karotella, pisanego także Carotella, na czas procesu. Rozprawy spodziewam się w najbliższych miesiącach — mówi Marek Moczulski, prezes Agrosu Fortuny, producenta soku Karotka.

Fortuna uważa, że traci na podobieństwie Karotelli do Karotki. Będzie żądać odszkodowań.

Maspex nie zamierza wstrzymywać sprzedaży. Od poniedziałku na rynek trafi jednak sok marchwiowy w zmodyfikowanym opakowaniu. Spółka będzie też odwoływać się od decyzji sądu.

— Wiele tygodni przed orzeczeniem przygotowaliśmy nowy produkt Carotella Plus i zamierzamy rozpocząć jego dystrybucję. Odchodzimy od litery „K”, bo nie chcemy się spierać z konkurencją. Nie zrezygnujemy jednak z „karot”, co oznacza marchew. Agros wystąpił do około 20 sądów przeciw spółce i jej dystrybutorom. 15 wniosków na naszą korzyść już odrzucono — wyjaśnia Krzysztof Pawiński, wiceprezes Maspexu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agros vs Maspex: czas sądu