Czytasz dzięki

Agroturystyka w chmurach

  • Materiał partnera
opublikowano: 27-06-2019, 22:00

Jasna Dolina, drewniany dworek na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, to miejsce magiczne. Położony w spokojnym miejscu, z dala od innych zabudowań, pozwala cieszyć się spokojem, ciszą i śpiewem ptaków. Gospodarzami Jasnej Doliny są Ewa i Grzegorz Żmijewscy.

Zobacz więcej

Grzegorz Żmijewski

W 1999 r. prof. Krzysztof Żmijewski – zmarły w 2015 r. ekspert energetyki – przeniósł drewniany dwór z 1855 r. z miejscowości Kunów (woj. świętokrzyskie) do Sobolewa w powiecie garwolińskim. Gdy profesor odszedł, opiekę nad dworem Jasna Dolina przejęli Grzegorz i Ewa Żmijewscy, syn i synowa Krzysztofa Żmijewskiego. Prowadzą w nim działalność agroturystyczną. Grzegorz Żmijewski, ekspert branży Data Center, żartuje, że to „agroturystyka w chmurach”, ponieważ Jasna Dolina stanowi połączenie jego dwóch pasji – cyfrowych chmur i agroturystyki, która kojarzy się miejscami wykluczonym cyfrowo. W historycznych, drewnianych wnętrzach prowadzimy warsztaty i panele tematyczne związane z Data Center (wirtualizacja, backup, orkiestracja). Nasi goście do głównie ludzie z branży IT.

Jestem Absolwentem Polsko-Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych – stąd dość oczywiste zainteresowania i krąg przyjaciół. Z czasem odkryłem też, że w branży IT wyjątkowo dobrze odnajdują się osoby z Zespołem Aspergera. Zresztą sama Dr. Temple Grandin stwierdziła, że bez osób w spektrum autyzmu nie byłoby Krzemowej Doliny. Jasna Dolina to pasja a nie projekt czysto komercyjny, dlatego też zaprosiliśmy pod nasze strzechy Fundację AleKlasa – która zajmuje się wsparciem i edukacją osób z Zespołem Aspergera. Jasna Dolina jest ceniona za wygodę, bliską odległość od Warszawy (85 km) i Lublina (90km) oraz twórczy charakter.

Ojciec Grzegorza był idealistą, twórcą wielu ustaw związanych z prawem energetycznym, założycielem m.in. Krajowej Agencji Poszanowania Energii, lecz także poetą i budowniczym bieszczadzkich schronisk studenckich. – Za młodu jego pasją było budownictwo drewniane, potem skoncentrował się na energetyce. Myślę, że nasza działalność jest kontynuacją pokoleniową – Data Center to jeden z najbardziej energochłonnych biznesów na świecie, wiedza przekazana mi przez tatę jest bezcenna, pozwala szerzej widzieć cały rynek. Pewnie dlatego najczęściej naszymi gośćmi są menedżerowie z sektora IT – uważa Grzegorz Żmijewski. Jasna Dolina – dworek z tradycją. Idealne miejsce na spotkania biznesowe, szkolenia czy wyjazdy integracyjne dla osób, które cenią tradycję, architekturę, kameralność i kreatywną atmosferę. Całkowite oderwanie się od rzeczywistości biznesowej sprzyja kreatywności, nowym pomysłom i integracji zespołu z dala od zgiełku. Piękne otoczenie, bliskość lasu i wody zapraszają do organizowania różnego rodzaju spotkań w tym wyjątkowym miejscu.

Powierzchnia użytkowa Jasnej Doliny to 518 m kw. Parter mieści dwie sypialnie, trzy łazienki, staropolską kuchnię oraz salon, gabinet i jadalnie. Na piętrze znajdują się salon, cztery sypialnie i dwie łazienki. Budynek otacza dwuhektarowy ogrodzony park. Na terenie znajdują się jeszcze dwa budynki mieszkalne. Jeden z nich to całoroczny, kryty strzechą dom drewniany z czterema sypialniami, salonem, kuchnią i dwiema łazienkami.

Grzegorz Żmijewski

Ekspert rynku Data Center – od 1 lipca 2019 r. odpowiada za ten sektor w firmie NTT Communications (dawnej Dimention Data). Wcześniej związany z EY, ATM, HP i BT. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Żona Ewa, córki Jagoda i Celina. Żeglarz i miłośnik gór, w 2008 r. współorganizował dwuosobową wyprawę w Andy na wulkan Misti w Peru i Aqoncague. W 2010 r. zorganizował akcję pomocy dzieciom z Bulo-Bulo w Boliwii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu