Czytasz dzięki

Airbus grozi pozwami

opublikowano: 05-06-2020, 18:03

Paneuropejski producent samolotów, koncer Airbus ostrzegł, że jest gotowy pozwać linie lotnicze, które nie chcą honorować kontraktów na dostawy samolotów, donosi Reuters. Kryzys wywołany pandemią tym samym ewoluuje w kolejny segment rynku lotniczego i zaczyna się naprawdę poważna walka o przetrwanie wszelkimi możliwymi sposobami.

Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa, stwierdził, że niektóre linie lotnicze, których nazw nie chciał ujawnić, odmówiły odbioru maszyn w szczycie kryzysu, ale liczy na kompromis.

Wnętrze jednego z samolotów Airbus A321
Zobacz więcej

Wnętrze jednego z samolotów Airbus A321 fot.Simona Supino / Forum

Producenci samolotów i leasingodawcy otrzymali wiele wniosków od linii lotniczych o opóźnienie dostaw z powodu załamania się podróży lotniczych.

Pozostanie, mam nadzieję, wyjątek, ponieważ zawsze staramy się znaleźć inną drogę niż pójście do sądu – stwierdził Faury.

Ostrzegł jednak, że jeśli linie lotnicze  nie mają innego wyjścia niż całkowite niewykonanie zobowiązania i nie proponują czegoś lepszego w zamian lub nie są skłonne to zrobić, wtedy koncern rozważy pozwy sądowe.

Faury podkreślił, że skala zakłóceń jest tak duża, że ​​Airbus przyjął bardziej agresywne stanowisko, nauczony problemami jakie wywołały bankructwa Swissaira i Sabeny w 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane