Takiego wyścigu po akcje miedziowego giganta nie było już dawno. W najlepszym momencie we wtorek kurs rósł o 3,7 proc., a towarzyszące temu obroty były trzykrotnie wyższe od 30-sesyjnej średniej kroczącej. Kurs w górę pociągnęło podniesienie przez BofA ML rekomendacji dla spółki do „kupuj” z „poniżej rynku”. W dalszą zwyżkę notowań wierzy też Zbigniew Porczyk z Trigon DM. Od kiedy specjalista wydał w marcu rekomendację „kupuj” z ceną docelową 135 zł, kurs poszedł do góry już o 19 proc., wspierany powrotem notowań miedzi powyżej poziomu 3 USD za funt.

— Odbicie na rynku miedzi nas nie zaskoczyło. To, czego się nie spodziewaliśmy, to zwyżki notowań molibdenu i niklu, które wpływają na wycenę projektów Sierra Gorda i Victoria. Dlatego potencjał zwyżkowy spółki może być większy, niż szacowaliśmypoprzednio — ocenia Zbigniew Porczyk.
Specjalista twierdzi, że w miarę jak projekt Sierra Gorda wchodzi na ostatnią prostą, spółka przymierza się do uruchomienia kanadyjskich projektów Ajax i Victoria. To może skłaniać część brokerów do podnoszenia wycen.
Analizę techniczną kursu spółki sprawdź na pulsinwestora.pl.