Akcje Netii wspomógł układ

Dariusz Karolak
opublikowano: 12-08-2002, 00:00

Informacja o akceptacji warunków układu, kończy okres niepewności akcjonariuszy tej spółki zastanawiających się nad tym, czy spółka przeżyje. Redukcja długu nie jest jednak końcem, lecz początkiem drogi wyjścia z zapaści, w której znalazła się rok temu, przewidującej nowe emisje i możliwą konsolidację wokół nowego konkurenta w telefonii stacjonarnej dla TPSA. Piątkowy wzrost dokonał się z klasyczną luką startową, która pokonała opór dziennej średniej VAMA10, niestety, również na małym obrocie. Długi i biały korpus tygodniowy zatrzymał się na oporze tygodniowej VAMA10, 3,25. Kolejny wyznacza 7-miesięczna linia bessy znajdująca się w okolicach 3,7 i nakładająca się na górne ograniczenie wstęgi tygodniowej.

Wzrost poparty jest analizą wskaźnikową. Sygnały kupna pojawiły się w układzie kierunkowym oraz na dziennych oscylatorach. Zdecydowaną poprawę widać na wskaźnikach tygodniowych, np. MACD znajduje się najwyżej w historii, choć wciąż jest to ujemna wartość, zaś RSI najwyżej od 18 miesięcy. Ewentualne spadki, w zaistniałej sytuacji mało prawdopodobne, zapewne okażą się znakomitą okazją inwestycyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Netii wspomógł układ