Akcje Praktikera zdrożały o 2,8 proc.

(Marek Druś)
opublikowano: 22-11-2005, 12:05

Akcje Praktikera zdrożały o 2,8 proc. w debiucie na giełdzie we Frankfurcie. Metro, dotychczasowy wyłączny właściciel drugiej niemieckiej i czwartej w Europie sieci sklepów z artykułami budowlano-montażowymi, pozyskał z oferty jego akcji 500 mln EUR.

Akcje Praktikera zdrożały o 2,8 proc. w debiucie na giełdzie we Frankfurcie. Metro, dotychczasowy wyłączny właściciel drugiej niemieckiej i czwartej w Europie sieci sklepów z artykułami budowlano-montażowymi, pozyskał z oferty jego akcji 500 mln EUR.

Akcje Praktikera sprzedawano w ofercie po cenie 14,50 EUR. Widełki wynosiły 14,0-15,0 EUR, ale dopiero po obniżce z pierwotnie proponowanych 16,0-19,0 EUR. Z kwoty pozyskanej w ofercie 116 mln EUR trafi do Praktikera. Prezes Wolfgang Werner zapowiadał wcześniej, że przeznaczy te środki na ekspansję spółki na rynkach Europy Wschodniej.

Po ofercie Metro nadal jest właścicielem 40,5 proc. akcji Praktikera. Nie objęto nią nieruchomości spółki, które mają zostać sprzedane oddzielnie.

Najwięksi rywale Praktikera na europejskim rynku to brytyjski Kingfisher, właściciel sieci Castorama, francuski Leroy Merlin i niemiecki OBI, należący do Tengelmann Group.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane