Akcje SoftBanku mocno tanieją przez Arabię Saudyjską

opublikowano: 15-10-2018, 06:32

Kurs SoftBanku, jednej z największych japońskich spółek nowych technologii spadał nawet o 5,5 proc. w poniedziałek z powodu obaw wynikających w jej powiązania z Arabią Saudyjską, pisze Reuters.

Saudyjczycy dostarczyli aż 45 mld USD z 93 mld USD kapitału zasilającego Vision Fund, fundusz stworzony przez SoftBank w celu inwestowania w najbardziej obiecujące nowe technologie. Tymczasem arabskie królestwo znajduje się pod coraz większą presją z powodu rosnących podejrzeń, że stało za zaginięciem, a być może zamordowaniem opozycyjnego dziennikarza. Rośnie grono prominentnych osób, które wycofują swój udział z organizowanego przez Arabię Saudyjską w dniach 23-25 października spotkania, nazywanego „Davos na Pustyni”.

- W związku z pojawiającymi się wątpliwościami co do udziału Arabii w zniknięciu dziennikarza, cena akcji SoftBanku reaguje negatywnie – powiedział Takashi Oikawa, analityk Ichiyoshi Securities.

Makoto Kikuchi, szef Myojo Asset Management podkreśla, że przecena akcji SoftBanku to „bardziej psychologia niż cokolwiek związanego z obawami o jego fundamenty”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu