Akcjonariusze wesprą AWSA 100 mln EUR

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 17-06-2009, 07:05

Biurokracja hamuje szybki start budowy odcinka A2 z Nowego Tomyśla do Świecka

Do końca czerwca Autostrada Wielkopolska (AWSA), spółka z grupy Jana Kulczyka, koncesjonariusz m.in. autostrady A2 Nowy Tomyśl — Świecko, musi podpisać umowy z bankami. Będą one finansować projekt, którego budżet sięga 1,65 mld EUR. Europejski Bank Inwestycyjny zgodził się pożyczyć 1,2 mld EUR, więc zdobycie kredytów od instytucji komercyjnych wydaje się tylko formalnością. Zresztą już wczoraj rząd upoważnił ministra infrastruktury do podpisania umów związanych z finansowaniem, dzięki czemu spółka może w terminie zyskać zamknięcie finansowe. Nie oznacza to jednak automatycznego uruchomienia kredytów. Po podpisaniu umów z bankami trzeba zgłosić projekt A2 do notyfikacji w Brukseli. Po jej uzyskaniu minister finansów poprosi rząd o gwarancje. Może to potrwać kilka miesięcy.

Tymczasem AWSA pieniędzy potrzebuje szybko, bo jeśli chce zdążyć przed EURO 2012, budowę autostrady powinna rozpocząć w lipcu.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu