Al - Kaida instaluje się w Libanie

Monika Niewinowska
03-09-2002, 00:00

Ponad 150 działaczy Al-Kaidy, terrorystycznej organizacji Osamy bin Ladena, zainstalowało się w Libanie — twierdzi izraelski dziennik „Haarec”, powołując się na informacje wywiadu. Większość zbiegów z Afganistanu znajduje się w obozie palestyńskich uchodźców Ain el-Hilweh na południu Libanu. Są wśród nich także przywódcy organizacji bin Ladena.

Według izraelskiego dziennika, to właśnie grupa przybyszów z Afganistanu miała odpowiadać za zbrojne starcie, do jakiego doszło w tym obozie między głównymi frakcjami palestyńskimi w połowie sierpnia. W walce islamskich ekstremistów z działaczami arafatowskiej al-Fatah zginęły dwie osoby, a sześciu ludzi odniosło poważne obrażenia.

Bezpośrednim powodem potyczki była zgoda al-Fatah na wydanie władzom libańskim ukrywającego się w obozie i podejrzewanego o udział w zamachach terrorystycznych Libańczyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Al - Kaida instaluje się w Libanie