Alkohol Holding liczy na BRE Bank

Katarzyna Jaźwińska
08-03-2001, 00:00

Alkohol Holding liczy na BRE Bank

Dystrybutorzy trunków — Agis z Rypina (koło Torunia), Miro z Ząbkowic Śląskich, lubelski Bis i olsztyński Astor — połączyły siły i zarejestrowały spółkę Alkohol Holding. Według szacunków, do grupy należy 5-7 proc. rynku dystrybucji alkoholi. Firmy zamierzają jednak rozszerzyć sprzedaż z regionu na cały kraj. Dlatego też Alkohol Holding szykuje się do przejmowania graczy z rynku hurtowej sprzedaży alkoholi.

Andrzej Strot, przewodniczący rady nadzorczej Alkohol Holding, na razie nie ujawnia nazw firm, których przejęciem grupa dystrybutorów jest zainteresowana. Na razie holding szuka pieniędzy na rozbudowę grupy i sieci sprzedaży.

— Negocjujemy obsługę finansową m.in. z BRE Bankiem. Niewykluczone, że uda nam się osiągnąć porozumienie — mówi Andrzej Strot.

AH liczy na kredyty sięgające około 5-7 mln USD (20-28 mln zł). Tyle trzeba zapłacić, by zdobyć 10-proc. udział w rynku alkoholowej dystrybucji.

Firma nie zamierza jednak finansować swoich planów rozwoju wyłącznie kredytami. Andrzej Strot twierdzi, że firma nie zrezygnowała z planów wejścia na GPW w 2002 roku. KJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Alkohol Holding liczy na BRE Bank