Allied Irish Banks podniósł prognozy zysku

Polska Agencja Prasowa SA
17-06-2005, 07:24

Allied Irish Banks (AIB), drugi największy bank w Irlandii, podwyższył w czwartek swoje prognozy zysku w tym roku do 1,38-1,40 euro na akcję wobec prognozowanych w kwietniu 1,35-1,37 euro.

Allied Irish Banks (AIB), drugi największy bank w Irlandii, podwyższył w czwartek swoje prognozy zysku w tym roku do 1,38-1,40 euro na akcję wobec prognozowanych w kwietniu 1,35-1,37 euro.

Szefowie AIB spodziewają się w tym roku wzrostu operacji kredytowych w Irlandii o ponad 20 proc. ze względu na rosnący popyt na kredyty zarówno ze strony przedsiębiorców, jak i gospodarstw domowych.

W Wielkiej Brytanii, gdzie AIB udziela kredytów przede wszystkim małym i średnim firmom, ilość przyznawanych kredytów wzrośnie prawdopodobnie o 25 proc.

W Polsce AIB jest inwestorem Banku Zachodniego WBK. Zdaniem przedstawicieli irlandzkiego banku, w Polsce w sferze udzielanych pożyczek można liczyć w tym roku na wzrost jednocyfrowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Allied Irish Banks podniósł prognozy zysku