Alternatywa dla kurierów

opublikowano: 12-10-2017, 22:00

Na reklamę usługi Mitto+ jej twórcy wydali 100 zł. W ciągu pięciu dni od startu pozyskali do współpracy kilka dużych firm.

Mitto+ działa na rynku od początku września. To aplikacja do wysyłania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych. Jej użytkownik, czyli przedsiębiorca, logistyk lub osoba prywatna, może zamówić wysyłkę paczki, palety, listu, zlecając ją podmiotowi wybranemu z wykazu firm kurierskich, bez konieczności podpisywania umów z przewoźnikami.

Może w ten sposób zminimalizować formalności, oszczędzić czas i pieniądze. Specjalny algorytm podpowiada użytkownikowi, który operator ma najwyższe wskaźniki doręczeń i jak kształtują się ceny usług u wszystkich kurierów.

Współtwórcami Mitto+ są Łukasz Konopacki i Rafał Kasprzak. Oferowana przez nich aplikacja działa inaczej niż rozwiązania wcześniej dostępne na rynku, które pozwalają jedynie porównać ceny u różnych operatorów. Narzędzie stworzone przez ten start-up daje nie tylko informacje o cenach, ale pozwala złożyć zamówienie na transport.

— Aplikacja jest skonstruowana tak, aby rozwijać się razem z biznesem użytkownika. Im więcej paczek jest wysyłanych, tym koszty przesyłek są niższe — mówi Rafał Kasprzak.

W ciągu kilku dni od startu przy nakładzie 100 zł na reklamę twórcy usługi pozyskali pięciu dużych klientów. W efekcie miesięcznie mogą skierować przez aplikację łącznie 10 tys. przesyłek. Zespół Mitto+ planuje też uruchomienie aplikacji na platformy mobilne, która umożliwi dostarczanie przesyłki w miejsce aktualnego pobytu odbiorcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy