Altmaier: Europa musi robić najlepsze akumulatory

opublikowano: 22-03-2019, 14:17

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier uważa, że Europa jest pod presją w związku z wyścigiem o uruchomienie produkcji ogniw do akumulatorów aut elektrycznych, pisze Reuters.

Altmaier wskazał, że Europa musi przyspieszyć, aby nawiązać rywalizację z USA i Chinami.

Zobacz więcej

Peter Altmaier

Bloomberg

- Możemy zapobiec utracie wielkiej liczby miejsc pracy tylko jeśli będziemy budowali w Europie najlepsze akumulatory – powiedział niemiecki polityk.

Już we wrześniu ubiegłego roku kanclerz Angela Merkel mówiła, że jest „niezwykle ważne” aby w Unii Europejskiej były produkowane akumulatory do aut elektrycznych. Podkreślała, że produkcja akumulatorów w UE zabezpieczy jej pozycję w globalnej branży motoryzacyjnej, która przechodzi od napędu spalinowego do elektrycznego.

- Jeśli Chiny otworzą tu pierwszą fabrykę akumulatorów, będzie nam miło. Wtedy akumulatory będą produkowane także w Europie – mówiła Merkel. - Ale nie wiem, czy było naszym marzeniem, że nie możemy tego robić sami w Unii Europejskiej – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy