Czytasz dzięki

Amazon zwolni pracowników odpowiedzialnych za budowę drona

ARŻ, Reuters
opublikowano: 20-11-2020, 06:43

Gigant e-commerce poinformował w czwartek, że zwolnił dziesiątki pracowników pracujących nad projektem drona dostawczego. Tłumaczy to reorganizację zespołu, pisze Reuters.

Amazon pracuje nad planem dostarczania towarów milionom swoich klientów przy użyciu floty bezzałogowych statków powietrznych. W sierpniu otrzymał federalną zgodę na rozpoczęcie testowania tej metody wysyłki towaru.

„Reorganizujemy jeden mały zespół w naszej większej organizacji Prime Air, aby umożliwić nam jak najlepsze dostosowanie się do potrzeb naszych klientów i firmy” - powiedziała rzeczniczka Amazon Kristen Kish w oświadczeniu, nie podając dokładnej liczby pracowników, którzy zostaną zwolnieni.

Jak wynika z ustaleń Financial Times, z firmą pożegnali się pracownicy odpowiedzialni za badania i rozwój oraz produkcję. Amazon zawarł już umowy z zewnętrznymi dostawcami komponentów, austriackim FACC Aerospace i hiszpańskim Aernnova Aerospace.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane