Amazon zwolnił tysiące pracowników z USA, Kanady i Kostaryki

skib/, Reuters
opublikowano: 19-01-2023, 15:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykański gigant e-commerce Amazon.com dokonał w tym tygodniu zwolnień na wielką skalę w USA, Kanadzie i Kostaryce. W środę wypowiedzenie otrzymały tysiące pracowników korporacji - przekazał Reuters.

Korporacja zwolniła 2,3 tys. pracowników z filii w Seattle i Bellevue, jak wynika z informacji dostępnych na stronie Worker Adjustment and Retraining Notification. Według amerykańskiego prawa pracy, firmy planujące masowe zwolnienia zobowiązane są informować o tym swoich pracowników z 60-dniowym wyprzedzeniem.

Amazon.com rozpoczął w ubiegłym roku redukcję etatów i pierwotnie miała dotyczyć ok. 10 tys. pracowników. Na początku stycznia prezes firmy Andy Jassy, który przejął stery po założycielu, miliarderze Jeffie Bezosie na początku drugiego półrocza 2021 r., poinformował w notatce rozesłanej do podwładnych, że liczbę zwiększono do 18 tys. Zwolnienia dotyczą głównie działu handlu detalicznego i HR.

To kolejna z serii masowych zwolnień, których dokonują wielkie firmy technologiczne w ramach cięcia kosztów i dostosowywania się do coraz gorszej sytuacji gospodarczej na świecie. Microsoft zapowiedział w tym tygodniu, że zredukuje 10 tys. etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane