Ambasador Japonii o atutach Dolnego Śląska

Polska Agencja Prasowa SA
20-04-2005, 14:44

Bliskość granic, dobre połączenia komunikacyjne poprzez autostradę A4 oraz świetnie wykwalifikowanipracownicy to - zdaniem ambasadora Japonii w Polsce Masaaki Ono - atuty przyciągające na Dolny Śląsk japońskie przedsiębiorstwa.

Bliskość granic, dobre połączenia komunikacyjne poprzez autostradę A4 oraz świetnie wykwalifikowanipracownicy to - zdaniem ambasadora Japonii w Polsce Masaaki Ono - atuty przyciągające na Dolny Śląsk japońskie przedsiębiorstwa.

    W regionie działa 13 japońskich koncernów, przede wszystkim z branży motoryzacyjnej. Swoją fabrykę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zbudowała m.in. Toyota. Przedsiębiorstwa z Japonii ulokowały na Dolnym Śląsku 40 proc. spośród wszystkich inwestycji w Polsce.

    "We Wrocławiu czuć atmosferę otwartości i gościnności. Dzięki historycznym kontaktom z Niemcami i Czechami panuje międzynarodowa, wielokulturowa atmosfera. W mieście znajduje się wiele wyższych uczelni z Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką, więc firmy z Japonii przyciąga tu zdolna młodzież" - powiedział dziennikarzom ambasador.

    Zdaniem Masaaki Ono, należy poprawić infrastrukturę drogową oraz postarać się o dobrą szkołę międzynarodową dla dzieci japońskich menadżerów.

    "Jest co prawda autostrada, ale stan pozostałych dróg nie jest najlepszy i to należy poprawić. Innym minusem jest spora odległość między naszymi krajami oraz duże różnice kulturowe między Japończykami a Polakami" - wyliczał Ono.

    Masaaki Ono przyjechał do Wrocławia na spotkanie Stowarzyszenia Dolny Śląsk - Nippon, które zostało powołane dla zwiększenia współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy Japonią i Dolnym Śląskiem. Przewodniczącym organizacji jest rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Luty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ambasador Japonii o atutach Dolnego Śląska