Amber Gold ogranicza działalność

02-08-2012, 14:32

Dziś Amber Gold wycofał ze swojej oferty wszystkie pożyczki.

Komunikat Amber Gold z 2 sierpnia 2012
Wyświetl galerię [1/2]

Komunikat Amber Gold z 2 sierpnia 2012

Dotychczas klienci gdańskiej spółki mogli skorzystać nie tylko z "gwarantowanych" lokat w metale szlachetne (głównie złoto), ale też z wysokooprocentowanych pożyczek: gotówkowej "Na co Chcesz" i konsolidacyjnej "Nowe Życie". Jak dowiaduje się "PB", dziś sprzedaż obu została w trybie natychmiastowym wstrzymana. Tymczasem od kilku tygodni klienci AG skarżą się nie tylko na brak terminowych wypłat zysków z zakończonych lokat, ale też i na to, że gdański parabank nie wypłaca pożyczek z zawartych umów.


Wkrótce klienci Amber Gold będą mogli zobaczyć także inny komunikat. Z informacji "PB" wynika, że niektóre oddziały spółki, jak np. na Świętokrzystkiej w Warszawie, są zamykane. Powód? Brak pracowników. Stąd komunikat biura obsługi agenta AG skierowany do jednostek terenowych, z prośbą o wywieszenie w takich przypadkach takich informacji dla klientów:Wątpliwości wokół AG jest coraz więcej. Jak ujawniliśmy wczoraj w "PB", władze gdańskiej firmy stanowczo zaprzeczają informacjom o przejęciu przez AG innej spółki parabankowej, której działalności przygląda się prokuratura, czyli Finroyal.

Tymczasem wczoraj ujawniliśmy notatkę służbową, w której jeden z szefów Finroyala zapewnia, że do fuzji doszło. Potwierdzają ją też dokumenty spółki FRL Capital Limited (właściciel marki Finroyal), zamieszczone w brytyjskim rejestrze spółek.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" podała, że firma Global Audit Partner, która wedle zapewnień szefów Amber Gold miała prowadzić audyt w Amber Gold, wcale tego nie robi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz, d.tokarz@pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amber Gold ogranicza działalność