Ambitne plany wsparły Credit Suisse

opublikowano: 19-07-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Środowa sesja przyniosła największy od sześciu miesięcy wzrost notowań akcji Credit Suisse Group (CS). Kurs walorów drugiej pod względem wielkości instytucji finansowej w Szwajcarii rósł o ponad 6 proc. Wśród głównych przyczyn tak mocnej, jak na reprezentowany sektor i fundamenty, aprecjacji wymienić można przede wszystkim dobre wyniki wypracowane przez bank w minionym kwartale oraz prezentację ambitnych planów na przyszłość.

Wynik netto CS w drugim kwartale zwiększył się o 2,6 proc. w ujęciu rocznym, do kwoty 788 mln CHF, przebijając średnią prognoz analityków, którzy wykazywali spore obawy o stan finansów spółki. By jeszcze bardziej poprawić zarówno swoją kondycję, jak i wizerunek oraz poddając się naciskom wywieranym przez bank centralny Credit Suisse, zaprezentował też plan podniesienia kapitałów o 15,3 mld CHF (15,6 mld USD). Obejmuje on m.in. sprzedaż obligacji zamiennych, sprzedaż nieruchomości oraz części biznesu związanego z zarządzaniem aktywami do końca tego roku. Ma to zasilić kasę spółki kwotą co najmniej 1,6 mld CHF.

Bank zapowiedział także dalszą redukcję kosztów. Opublikowany jeszcze w minionym roku program restrukturyzacyjny obejmował m.in. zmniejszenie zatrudnienia o 3,5 tys. etatów i obniżenie wydatków o 2 mld CHF. Instytucja potwierdziła również przyjęty wcześniej plan osiągnięcia 15-procentowego zwrotu z kapitałów własnych, wobec 9,2-procentowych, jakie notowano w środę. Zachętą do kupienia akcji CS może być też deklaracja wypłaty dywidendy z zysku za bieżący rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu