AmerBrokers rekomenduje NEUTRALNIE dla Beef San

AmerBrokers SA Dom Maklerski
15-12-2006, 12:40

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers przy kursie 3,36 zł dla spółki Beef-San wydał rekomendacje NEUTRALNIE.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 14 grudnia 2006 roku przy kursie 3,36 zł dla spółkiBeef-San S.A.została wydana rekomendacjaNEUTRALNIE.

Po zmianach jakie zaszły w tym roku Beef-San znajduje się w przededniu dynamicznego rozwoju. Na obecnym etapie, przyjmując ogólne założenia Spółki, wyceniliśmy jej akcje na 3,1 zł. Beef-San przestał być małą spółką od początku grudnia tego roku, kiedy to objął skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym większą od siebie spółkę AJPI, którą przejął od Pana Lucjana Pilśniaka. Operacja ta podbije wyniki Beef-Sanu już w IVQ 2006, ale dopiero w przyszłym roku spowoduje znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży. Mają one wynieść 300 mln zł, a do 2010 roku ich wartość jest szacowana na 600 mln zł. Tak duży skok przychodów Beef-San ma zawdzięczać dalszym przejęciom i prawdopodobniej kolejnej emisji akcji, którą przewidziano na 2008 rok.

Pan Lucjan Pilśniak po objęciu w październiku br. akcji serii E stał się głównym akcjonariuszem Beef-Sanu. Akcje serii E w ilości 34,5 mln sztuk po cenie 1,6 zł były skierowane do dużych inwestorów branżowych, ale de facto chodziło o to, żeby objął je Pan Lucjan Pilśniak. Tak się też stało, a cała oferta miała wartość 55,2 mln zł. Równolegle do oferty akcji serii E Beef-San przeprowadził nową emisję akcji serii F. Były one w ilości 13 mln sztuk oferowane po cenie 2,2 zł i były to papiery przeznaczone dla instytucji finansowych i inwestorów indywidualnych. Wartość tej oferty wyniosła 28,6 mln zł. W efekcie przeprowadzenia obu emisji akcji, ogólna liczba papierów Beef-Sanu zwiększyła się z 4,76 mln do 52,26 mln sztuk. Natomiast kapitalizacja Beef-Sanu, która dotąd kształtowała się w okolicach zaledwie kilkunastu milionów złotych, wzrosła do 176 mln zł.

Udział Pana Pilśniaka w ogólnej liczbie akcji Beef-Sanu po emisji wzrósł do 66,02%, ale krótko potem zszedł on do 60,3%. Tak więc obecnie kontrolę nad AJPI znów sprawuje poprzedni właściciel tej spółki, a w całej operacji można doszukać się analogii do planów wejścia na giełdę J.W. Construction za pośrednictwem Energopolu. Ale zgodnie z art. 73 Ustawy o ofercie publicznej (...), który mówi o przekroczeniu 33% ogólnej liczby głosów, sprawa wezwania wydaje się nadal aktualna (w tym przypadku chodzi o wezwanie na 66%).

Piotr Wiśniewski

Analityk DM AmerBrokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AmerBrokers SA Dom Maklerski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AmerBrokers rekomenduje NEUTRALNIE dla Beef San