Amerbrokers rekomenduje: NEUTRALNIE Elektromontaż Export

07-09-2001, 13:11

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 4 września 2001 roku przy kursie 1,38 zł dla Elektromontażu Export została wydana rekomendacja Neutralnie.

Wartość jednej akcji Elektromontażu Export uzyskana metodą dochodową wynosi 1,73 zł i jest wyraźnie wyższa od obecnej wyceny giełdowej. Dużym problemem związanym z oceną atrakcyjności spółki w najbliższym czasie jest jednak nieregularność jej dochodów. W latach 2000-2001 przeprowadzona została bardzo zyskowna transakcja sprzedaży 50% akcji spółki El-Centrum S.A. Uzyskane środki finansowe w wysokości przekraczającej 35 mln zł przeznaczone zostały na zredukowanie zadłużenia spółki i przeprowadzenie procesów jej restrukturyzacji. Jednocześnie spółka wygenerowała wysoki zysk brutto z w/w transakcji (w 2000 roku było to około 15 mln zł, natomiast w 2001 roku około 9 mln zł), który znacząco wpłynął na jej wyniki.

Jeżeli w przyszłości spółka będzie dokonywała podobnych transakcji poprzez wyprzedaż zbędnych aktywów, jej wycena może istotnie wzrosnąć. Gdy nie dojdzie do takich transakcji, uzyskanie dodatniej rentowności netto będzie bardzo trudne, gdyż podstawowa działalność Elektromontażu nie jest obecnie dochodowa i na razie nie ma szans na zmianę tej sytuacji (bardzo wysokie koszty ogólnego zarządu oraz koszty finansowe związane z dużym zadłużeniem). W związku z tym wydajemy obecnie rekomendację Neutralnie dla akcji spółki, uwarunkowując jej podwyższenie od osiągnięć spółki w najbliższych miesiącach (szczególnie gdy chodzi o kontrolę nad kosztami).

Wydział Analiz DM AmerBrokers S.A.

Pełna analiza znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerbrokers rekomenduje: NEUTRALNIE Elektromontaż Export