AmerBrokers zaoferuje Wojasa

ML
opublikowano: 23-10-2007, 00:00

Obuwnicza firma z Nowego Targu wybrała dom maklerski. Za dwa tygodnie złoży prospekt emisyjny, a w lutym wejdzie na giełdę.

Obuwnicza firma z Nowego Targu wybrała dom maklerski. Za dwa tygodnie złoży prospekt emisyjny, a w lutym wejdzie na giełdę.

Wczoraj producent i dystrybutor obuwia z Nowego Targu podpisał umowę z domem maklerskim AmerBrokers z Warszawy, który zaoferuje akcje spółki w pierwszej publicznej emisji. To trzecia obuwnicza spółka, po NG2 (dawne CCC) i Gino Rossi, która wejdzie na warszawską giełdę. Realny termin to przełom stycznia i lutego 2008 r. Właściciel i prezes spółki Wojas po upublicznieniu zachowa 75 proc. akcji. Prospekt emisyjny jest już gotowy i do Komisji Nadzoru Finansowego trafi w listopadzie. Z giełdy firma zamierza uzyskać od 40 do 50 mln zł, z czego około 20 mln zł wyda na podwojenie krajowej sieci sklepów w ciągu dwóch lub trzech lat. Obecnie w Polsce działają 64 salony pod szyldem Wojasa. 15 mln zł z giełdowej puli pójdzie na rozbudowę parku maszynowego. Prognozy finansowe na ten rok to 80 mln zł przychodów i 4 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AmerBrokers zaoferuje Wojasa