Amerykanie kupują dom mając prawie 50 lat

opublikowano: 04-12-2019, 18:08

„American dream” nie jest już tym, czym był w przeszłości. Amerykanie nie kupują pierwszego domu na początku życia, ale dopiero na jego półmetku, twierdzi Deutsche Bank.

Mediana wieku nabywcy domu wynosi obecnie 47 lat, ogłosił Torsten Slok, główny ekonomista Deutsche Banku. W 1981 roku było to 31 lat.

Dom na sprzedaż (USA)
Zobacz więcej

Dom na sprzedaż (USA) fot. Bloomberg

- To skutek starzenia się społeczeństwa, możliwości finansowych, wyższego długu za studia i zaostrzenia standardów przyznawania kredytów hipotecznych młodym ludziom oraz osobom z niższą oceną kredytową – wyjaśnił Slok.

Mediana wieku nabywców domów rośnie od kryzysu finansowego. Wynosiła wówczas 39 lat i nigdy nie spadła poniżej 40 lat.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA